KAMENJAK 5.travnja 2021 (ponedjeljak)

Polazak autobusa je 5.travnja 2021 /Uskrsni ponedjelljak/  u 7,00 sati

iz Trnjanske ceste, iza Koncertne  dvorane „Vatroslava Lisinskog“ u pravcu

Rijeke. Oko 9.30 sati je  predviđen dolazak u podnožje Kamenjaka.

Na parkiralištu kod zaselka Soboli na staroj riječkoj cesti se dijelimo u dvije grupe

Grupa A  pod vodstvom Mladena Stankovića kreće po  zahtjevnom nemarkiranom grebenskom putu na vrh Kamenjak (837m). Potrebno je oko 3 sata. Vodič će ograničiti broj sudionika na toj turi.

Grupa B se iskrcava 2 km dalje i pod vodstvom Božene Kralj- Vrsalović kreće laganom stazom, vojnom mulatijerom /nazvanom Via Normale/ do vrha Kamenjak. Očekuju nas prekrasni vidici na Grobničko polje i tzv. Grobničke alpe. Zatim se spuštamo do  Malog  Kamenjaka(771m)  i u podnožju na lijepoj livadi čekamo Grupu A.

Prijave telefonski  primaju vodiči, a cijena prijevoza će ovisiti  o broju  izletnika. Akontacija od 100 kn je obavezna, a broj sjedišta u busu je ograničen.

Uplate u prostorijama društva, utorkom od 18,30 – 20,00 sat ili na žiro račun HPDŽ broj IBAN: HR6723600001101578015. U poziv na broj treba upisati svoj OIB, a u svrha uplate „izlet na Kamenjak“.

Ukoliko  epidemiološke mjere dozvole, svratit ćemo na povratku  u Delnice ili Fužine na štrudle od šumskog voća, pa to treba potvrdiiti prigodom prijave. Povratak  u Zagreb prema dogovoru.

POTREBNA OPREMA: planinarske cipele,zaštita od kiše ili sunca, zamjenska

odjeća, štapovi za hodanje, te ostala oprema za jednodnevni izlet, ovisno

o vremenskim uvjetima. Maske su obavezne. S prijavom sudionik potvrđuje

da je upoznat sa zahtjevnosti  izleta, te da ispunjava zdravstvene, fizičke i

tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje, te da ima plaćenu članarinu za 2021 g.

VAŽNA NAPOMENA:   U SLUČAJU KIŠE IZLET SE OTKAZUJE !!

Vodiči:

Mladen  Stanković,    095 9999216