Viša (visokogorska) planinarska škola 2021

VAŽNO: Zbog velikog broja prijavljenih kandidata prijave se zatvaraju 21.05.2021. u 00:00 – PRIJAVE ZATVORENE

HPD Željezničar Zagreb, Sekcija visokogorskog planinarenja poziva sve zainteresirane članove HPD Željezničar i ostalih planinarskih društava da se prijave u višu (visokogorsku) planinarsku školu.

Škola se održava prema programu Više planinarske škole Hrvatskog planinarskog saveza i prva je takva u Hrvatskoj.

Cilj škole:

Viša (visokogorska) planinarska škola treba polaznicima omogućiti proširenje i nadogradnju osnovnih planinarskih znanja i vještina te stjecanje dodatnih planinarskih znanja i vještina o zimskom planinarenju, kretanju po osiguranim planinarskim putovima i o planinarenju u visokom gorju.

Škola je namijenjena planinarima koji već vladaju osnovnim znanjima i vještinama nužnima za sigurno kretanje i boravak u planinama te žele svoje vještine i znanja nadograditi dodatnim znanjima i vještinama.

Voditelj škole: Tomislav Gračan

Instruktori: Slavko Patačko, Željko Novak, Nevenko Špoljarić, Nikola Ramuščak, Petra Kejla, Vladimir Mesarić.

Vreme trajanja škole: od srpnja 2021. godine do travnja 2022. godine (škola počinje prvi tjedan i vikend u srpnju, nastavlja se u rujnu i listopadu 2021. godine, te u zimskom periodu 2021/22.)

Uvjeti za upis:

• članstvo u planinarskoj udruzi članici HPS-a, dokazuje se članskom iskaznicom s markicom za tekuću godinu;
  • završena opća planinarska školu HPS-a (obavezno donijeti presliku diplome završene OPŠ)
  • iskustvo stečeno sudjelovanjem na organiziranim planinarskim izletima i turama;
  • poznavanje osnovnih planinarskih znanja i vještina;
  • navršena 21 godina života;
  • plaćena školarinu organizatoru škole.

Broj polaznika:  maksimalno 15 (prednost pri upisu imaju članovi HPD „Željezničar“)

Plan škole: Škola se sastoji od teorijskog i praktičnog dijela nastave.

1. Teoretski dio nastave obuhvaća 20 predavanja.

2. Praktični dio nastave obuhvaća 7 tura (izleta) koje će se provoditi na odgovarajućim planinskim terenima putem vježbi i zadataka organiziranih u tri nastavne cjeline:

• planinarenje u visokim planinama
  • planinarenje po osiguranim planinarskim putevima
  • zimsko planinarenje

Završni ispit: Ispit se sastoji od pisanog dijela kroz koji se provjerava teoretski dio znanja i praktičnog dijela kroz koji se provjeravaju tehnike koje su poučavane na školi.

Uspješnim polaganjem ispita član stječe uvjerenje o položenom ispitu, odnosno diplomu Hrvatskog Planinarskog Saveza.

Cijena škole: 1.500,00 kuna plativo u dvije rate (1. rata 1.000,00 kuna prilikom upisa, 2. rata 500,00 kn prije zimskog dijela tečaja)

Polaznici sami snose troškove vezane za provedbu programa škole (putovanja na ture, smještaja i sl).

Postupak prijave i upisa:

VAŽNO: Zbog velikog broja prijavljenih kandidata prijave se zatvaraju 21.05.2021. u 00:00PRIJAVE ZATVORENE

• prijava od 03.05.- 31.05. 2021. putem e-prijavnica u koju je potrebno navesti sve tražene podatke
  • svaki kandidat obavlja razgovor s voditeljem škole u periodu između 07.-17.06.2021. godine u prostorijama društva prema rasporedu koji će dobiti putem e-mail-a.