Cesargrad / Japica 18.srpnja, 2020.

Organizira izlet na CESARGRAD i vrh JAPICU 18.srpnja 2020.

Polazak autobusa je u subotu 18. srpnja u 7,30 sati iz Trnjanske ceste, iza Koncertne dvorane „Vatroslava Lisinskog“.
Za sat i pol stižemo u Klanjec, poznato zagorsko mjesto na padanima Cesargradske Gore. Posjetit ćemo spomenik Antunu Mihanoviću u slikovitom klancu Zelenjak, a postoji mogućnost razgledanja galerije Antuta Augustinčića i crkve Svete Marije u centru Klanjca.

Do planinarske kuće Cesargrad (460m) se stiže laganim hodom za 1,20 min.
Uz put ćemo obići vidikovac Pesji skok s atraktivnim vidikom na klanac Zelenjak.
Nakon kraćeg odmora potrebno nam je oko jedan sat da obiđemo ruševine srednjovjekovnog Cesargrada (462 m) i vrh Japicu (509m).
Planinarska kuća klanjevačkih planinara nije opskrbljena hranom, pa se preporuča jelo iz ruksaka. Prema najavi može se dobiti piće.

Izlet je primjeren za planinare i rekreativce svih uzrasta te obitelji s djecom.
Vrijeme povratka u Zagreb bit će prema dogovoru.

Cijena prijevoza ovisi o popunjenosti autobusa i obvezna je akontacija od 50 kn.
Djeca do 7 godina plaćaju pola cijene.
Prijave i uplate prima Božena Kralj- Vrsalović ili blagajnica, utorkom u društvenim prostorijama – Trnjanska cesta 5 b, od 18,30 – 20 h.

Napomena:
Oprema treba biti planinarska, prilagođena vremenskim uvjetima predviđenim za taj dan.
S prijavom sudionik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevnosti izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje i da ima plaćenu članarinu HPS-a za 2020 godinu.
S obzirom na to da su još uvijek na snazi preporuke HZJZ za suzbijanje Corone sudionici izleta se moraju pridržavati propisanih mjera.

Vodiči :

Božena Kralj- Vrsalović, mob. 091 590 5930