Obavijest o završetku ekspedicije

Broj članova: 11 AOŽ, 3 SVP, 1 SOŽ

Članovi: Vladimir Mesarić, Marko Škrbina, Ivan Palfi, Mirela Rakocija, Bernard Bregar, Rene Lisac, Goran Kelečić, Tomislav Lopandić, Vesna Žarak, Tin Cvitković, Nada Bilobrk, Jelena Karamović, Nataša Petrin, Sanja Đurin, Ranko Žnidarić

Trajanje ekspedicije: 24. srpnja 2019. – 6. rujna 2019.

Ovogodišnja ekspedicija nastavila je s nepredvidivim događajima. Po dolasku u Peru deset od petnaest članova ekspedicije nije na vrijeme dobilo svoju prtljagu. Osim toga desetkovali su nas razni zdravstveni problemi koji su utjecali na promjenu izbora ciljeva, naveze i vrijeme uspona. Unatoč svim problemima na koje smo nailazili uspjeli smo obaviti niz uspješnih uspona u području Cordillera Blanca. Bogato iskustvo s ovogodišnje ekspedicije će nam poslužiti u posljednjoj ekspediciji 2020. godine kada ćemo obilježiti 70 godina postojanja našeg društva. Detaljnije o tome gdje, kako i što smo penjali prezentirati ćemo na multimedijskom predavanju koje će biti posebno najavljeno. Popis uspona u nastavku:

Usponi:

La Esfinge 5325 m, Original Route 1985, 700 m 6c (Rene Lisac, Bernard Bregar, Nataša Petrin)

Chopicalqui 6354 m, Normalna ruta – Jugozapadni greben PD+/AD- (Goran Kelečić i Tin Cvitković)

Vallunaraju 5686 m, (Rene Lisac, Bernard Bregar, Nataša Petrin)

Huarapasca 5412 m, južna stijena 300 m 60°-70° (Rene Lisac, Nataša Petrin)

Ishinca 5530 m, Sjeverozapadni smjer PD- (Marko Škrbina i Ivan Palfi)

Ishinca 5530 m, Jugozapadni smjer PD-  (Goran Kelečić, Nada Bilobrk i Tin Cvitković; Tomislav Lopandić i Vesna Žarak)

Mission Lunatica, 170 m 6c+ (Bernard Bregar, Rene Lisac, Nataša Petrin)

Mateo 5150 m (Marko Škrbina, Ivan Palfi, Jelena Karamović, Dado Mesarić)

Chopicalqui 6354 m, Normalna ruta – Jugozapadni greben PD+/AD- do 6000 m (Marko Škrbina, Ivan Palfi)

Tocllaraju do 5700 m, Normalna ruta – Sjeverozapadni greben D (Marko Škrbina, Ivan Palfi)