Subota- 10. studeni 2018. Tradicionalno planinarsko Martinje i Ivanečka obilaznica

PROGRAM    IZLETA

Polazak autobusa je u subotu 10.11.2018 u 7,30 sati  iz Trnjanske ceste, iza Koncertne dvorane „Vatroslava Lisinskog.“ Vozimo se oko sat i  pol do Ivanca, gdje nas dočekuju ivanečki planinari.

Nakon kraćeg odmora formiraju se pješačke grupe s lokalnim vodičima, a ciljevi su: vrh Ivanščice

ili obilazak „Ivanečke planinarske obilaznice“ u cijelini  ili djelomično.

Tko želi može kupiti knjižicu obilaznice za 30 kn.

Prema izboru, hoda se  od jedan do pet sati ili se ostaje u razgledavanju   Ivanca. Oni koje žele

moći će posjetiti usputni OPG  i uz donaciju od 30 kn degustirati  mlado vino i domaće delicije.

Do 17 sati  sve grupe se sastaju u restoranu „BVB“ na adresi R.Rajtera 141, gdje se održava

jedinstveni program krštenja mošta i degustacija u tzv. vinskom „reštu“.

Zabavljat će nas glumačka družina „Komedijaši“ iz Stažnjevca i svirati živa glazba.

Od gastro ponude za večeru se nudi  sljedeći menu :

– martinjska juha

– kotlovina, pečenice,devenice

– dinstano zelje  i krumpir

– domaći kruh

– pita od jabuka.

Posebna atrakcija je degustacija jela „Kaj su jeli naši stari“.

Cijena menua sa programom je 90 kn (  podrazumijeva i rezervaciju mjesta u restoranu.)

Piće dobrodošlice i domaći klipići, čvarci, pecivo od koprive i kosana mast – besplatno,

a cijene vina će biti popularne!

Ivanečki planinari se raduju našem dolasku i druženju u gradu ispod „krova“ Hrvatskog zagorja!

Cijena prijevoza ovisi o broju prijavljenih.

Za članove HPDŽ je 50 kn, a za ostale članove HPS-a je 70 kn.

Prijave i uplatu  prima Božena Kralj-Vrsalović , utorkom na sastanku u društvenim prostorijama–

Trnjanska c. 5-b, od 19 – 21 h.

Oprema treba biti planinarska, prilagođena vremenskim uvjetima predviđenim za taj dan,

a za ples  je poželjno uzeti  i rezervnu obuću, koja može ostati u busu kod restorana.

S prijavom sudionik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevnosti izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje i da ima plaćenu članarinu HPS-a za 2018. godinu.

Povratak za  Zagreb se planira oko 22 h ili prema dogovoru .                                                            Vođa puta     Božena Kralj-Vrsalović     Mob. 091 5905930