Opća planinarska škola

HPD „Željezničar“ organizira Opću planinarsku školu ožujka do svibnja.

Da bi ste se upisali u školu morate biti član HPD „Željezničar“. Plaćanje članarine za tekuću godinu obavlja se kod tajnika HPD „Željezničar“, utorkom od 18:30. (iskaznica 10kn + upisnina 5kn + članarina 100kn (đaci/umirovljenici 70kn) = 115kn) i osobna slika najmanje veličine

Upisi u školu traju  do ispunjenja upisne kvote od 50 sudionika.

Cijena škole je 200,00 kn.

U cijenu škole nisu uračunati troškovi izleta.

Ukoliko pojedinac tijekom škole želi prekinuti školovanje, zbog privatnih, poslovnih ili zdravstvenih razloga, HPD „Željezničar“ nije dužno vratiti mu novac uplaćen zaškolu.

Predavanja i izleti su obavezni. Za dobivanje diplome potrebno je odslušati 11 od 13 predavanja, odnosno sudjelovati na 6 od 8 izleta.

Predavanja su ponedjeljkom u 18:30 u prostorijama HPD „Željezničar“, a izleti subotom, odnosno subotom i nedjeljom ako su dvodnevni.

HPD „Željezničar“ zadržava pravo izmjene izleta što je uvjetovano vremenskim ili drugim (ne)prilikama.

Predavači i vodiči su aktivni članovi HPD „Željezničar“ sa višegodišnjim planinarskim iskustvom.

Gojzerice, ruksak i štapovi osnovna je oprema potrebna za pohađanje škole, a ostala oprema se upotpunjuje postupno sa stjecanjem planinarskog iskustva.