Izlet otkazan! – XXXVIII. “Papučki jaglaci”, 29. Ožujak 2020.

tradicionalna planinarska manifestacija HPDa “Sokolovac” iz  Požege ( 5 staza sa njihovim vodičima)

Polazak autobusa je u nedjelju 29.03.2020. u 5,30 sati iz Trnjanske ceste, iza Koncertne dvorane „Vatroslava Lisinskog.“

Vozimo se oko tri sata do Velike odnosno Planinarskog doma „Lapjak“ odakle počinje zajedničko hodanje u 9 sati. .
Na ovoj tradicionalnoj planinarskoj manifestaciji organizator HPD “Sokolovac” iz Požege dočekuje nas s čajem dobrodošlice i pecivom, te organizira hodanje na 5 staza po Papuku s njihovim vodičima.. Predviđeno trajanje hodnje ovisi o izboru staze, od 3 do 7 sati .

Zahtjevnost izleta – ture: tehnička T-1 (nezahtjevno), kondicijska K-1 (lagano) i K-2 (umjereno teško).
Po povratku u Planinarski dom ”Lapjak” u vremenu od 13 do 16 sati, poslužit će se planinarski ručak uz moguću kupnju svih vrsta pića. Dozvolljena je i prehrana iz ruksaka!

Nakon ručka slijedi veselo poslijepodne uz plesne taktove. Preporuka je da se bonovi za ručak kupe prije polaska na izabrane saze.
Eto, tako bi izgledao hodogram XXXVIII. ”Papučkih jaglaca”. Naravno, u ponudi su pečat ”Jaglaca”, prigodna razglednica, poneki suvenir i lijepa riječ do narednog susreta..
Domaćini se raduju našem dolasku.

Povratak za Zagreb bit će prema dogovoru.

Broj mjesta je ograničen pa Vas molimo da se prijavite što prije uz plaćanje akonacije od 100 kuna.
Cijena prijevoza je 100 kn. (na bazi od 45 sudionika, odnosno 140 kn na bazi 25 sudionika).
Prijave i uplate se primaju utorkom na sastanku u društvenim prostorijama HPD Željezničar, Trnjanska c. 5-b, od 19 – 21 h.
Oprema treba biti planinarska, prilagođena vremenskim uvjetima predviđenim za taj dan. Obvezni dokumenti: osobna, zdravstvena i važeća planinarska iskaznica za 2020. godinu .

Vođa puta :  BOŽENA  KRALJ- VRSALOVIĆ  091 5905 930

ČRLJENEC  IVAN    Mob.  098 230 401    091 3452 444