Obiteljska sekcija HPDŽ. Strahinjčica 15.05.2022

Jednodnevni izlet autobusom Obiteljske sekcije HPD Željezničar 15.05.2022 (nedjelja):

Strahinjčica – Putovima orhideja

Izlet je prvenstveno namijenjen djeci uz pratnju roditelja, baka, djedova …

Polazak autobusa je u 8:00 h, iz Trnjanske ul., iza KD V. Lisinski.
Molimo doći 10-15 min. ranije!!
Cijena prijevoza: 60-70 kn, ovisno o popunjenosti busa.
Kod doma će se na kraju hodnje moći pojesti i gulaš (40 kn), obavezno naglasite vodiču kod prijave ako želite obrok.
Povratak u Zg oko 19 h.
Prijava na izlet i informacije kod vodiča Ane Milin i Zvonka Kolića.
Akontaciju od 50 kn uplatiti na IBAN HPD Željezničar HR6723600001101578015.
Opis plaćanja: naziv izleta. Poziv na broj: vaš OIB.
Potvrdu uplate poslati Ani Milin na WhatsApp ili mail. Akontacija može i osobno, vodičima, utorkom od 18:30-20:30 u prostorijama društva.

Planinarsko-poučna staza Putovima orhideja u svojoj dužini od 13,7 km prikazuje sve ljepote Strahinjčice i Hrvatskog zagorja.
Na Strahinjčici je dosad zabilježeno preko 1000 biljnih vrsta i podvrsta pa je njeno uže područje odabrano kao jedno od 94 botanički važnih područja u Hrvatskoj. Strahinjčica je jedan veliki orhidejski vrt jer su na tom području zabilježene čak 32 vrste i podvrste orhideja. Dio je ekološke mreže Natura 2000 i važna je za očuvanje ugroženih vrsta i staništa.
Staza je kružna, nije zahtjevna, oko 5-6 sati hodnje sa stankama. Ona počinje i završava u Radoboju kod pl. doma gdje ćemo se na kraju odmoriti i družiti.
Oni koji još nemaju dnevnik Obiteljske sekcije za evidenciju izleta mogu ga kupiti na izletu, po cijeni od 20 kn.

Oprema: standardna planinarska prema vremenskim uvjetima, zaštita od sunca, tenisice za bus, poželjna prostirka za sjedenje na travi.
Prehrana: iz ruksaka za vrijeme hodnje, dovoljna količina vode i sokova, a kod doma gulaš po želji.
Obavezni dokumenti: plan. iskaznica sa plaćenom članarinom za 2022.g, osobna i zdravstvena iskaznica.

Vodiči:
Ana Milin, mob.091 6526239 mail: ana.milin@autosiget.hr
Zvonko Kolić, mob. 091 4552392 mail: zvonkolic@gmail.com

U slučaju lošeg vremena izlet se prebacuje za drugi termin.
Tijekom izleta potrebno je pridržavati se trenutnih epidemioloških mjera.
Povrat akontacije bez navođenja razloga odustajanja od izleta do 5 dana prije izleta, nakon toga samo radi medicinskog i sl. opravdanog razloga.
Prijavom na izlet potvrđujete ispunjavanje potrebnih zdravstvenih i psihofizičkih uvjeta, te da izletu pristupate na vlastitu odgovornost. Tijekom izleta nužno je pridržavati se uputa i odluka vodiča. Vodič ima pravo na promjenu programa izleta obzirom na objektivne okolnosti.