VELIKI i MALI PLANIK 16.10.2021.

Veliki Planik ( 1272 m/nv ) je najviši vrh Ćićarije i lijepa razgledna točka s koje se pružaju pogledi na Istru ,Učku , Gorski kotar i Kvarnerski zaljev .Vrh je sa istočne strane travnat a ostale strane su šumovite . No,zato mi idemo i na Mali Planik ( 1265 m/nv ) koji je travnato-kameni greben  sa kojeg se pružaju pogledi u svim smjerovima . Uživati ćemo u prekrasnim livadama i šumama Ćićarije koja u jesen pokazuje svu raskoš boja .

VRIJEME POLASKA : Subota , 16.10.2021. u 6,00 sati (molim doći malo ranije )

MJESTO POLASKA : Parkiralište iza Dvorane V. Lisinski

MJESTO POLASKA HODNJE : Mariškići (Lupoglav )

TEŽINA STAZE : kondicijski zahtjevno ,tehnički nezahtjevno ,ukupno cca 7 sati hodnje uz potrebne pauze . Staza je kružna.

OPREMA : planinarska ,u skladu sa vremenskim prilikama

PREHRANA : iz ruksaka ,ponijeti dovoljne količine vode ( min 2 l )

VODIČICE : Višnja Krznarić i Brankica Bračun

PRIJAVE : Brankica Bračun  091 760 7603  OBAVEZNO NAZVATI !!!

PLAĆANJE : akontacija 100 kn utorkom od 19-20,30 sati u prostorijama HPDŽ ili na račun Društva : HR 6723600001101578015 s tim da se u poziv na broj upiše vlastiti OIB a u svrha uplate je : izlet na Planik 16.10.

Samo pravovremena uplata akontacije osigurava mjesto u prijevoznom sredstvu .

Prije uplate OBAVEZNO kontaktirati Brankicu a potvrdu o uplati na račun HPDŽ obavezno poslati na Whatsapp ili Viber.

Odazivom na izlet svaki sudionik potvrđuje da je upoznat sa zahtjevnosti izleta , da ispunjava zdravstvene , psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje, da ima plaćenu članarinu HPS-u za 2021. godinu, da izletu pristupa na osobnu odgovornost te da će se u skladu sa planinarskom etikom pridržavati plana izleta ,odluka i uputa vodiča.

Vodič ima pravo izmjene programa izleta obzirom na objektivne okolnosti na terenu.

Izlet se organizira u skladu sa važećim epidemiološkim  mjerama NS RH.

MASKE OBAVEZNE !!!

Veselimo se još jednom lijepom druženju u planini !!!

Vaše vodičice , Višnja i Brankica