Slovenija, Komna 31.7.-01.08.2021.

Mahavšček (2008m) i Lanževica (2003m)

Plan ture:

Subota 31.07.2021.
Polazak autobusa u 6:00 sati iza Koncertne dvorane “Vatroslav Lisinski”. Vožnja preko Ljubljane do Bohinjskog jezera gdje ćemo se kod Koče pri Savici parkirati. Nakon kraćeg odmora i jutarnje kave pripremamo se za odlazak na turu. Slijedi uspon stazom koja nas cijelo vrijeme vodi kroz šumu, umjereno je strma i u zavojima do doma na Komni 1520m (uspon 2:30 sati). Na domu odmor a zatim pokret na drugi dio ture. Staza nas prvo kratko vodi do doma pod Bogatinom 1513m, zatim umjerenim usponom do Bogatinskog sedla 1803m odakle naš put skreće desno. Nastavljamo dalje po kamenom grebenu do našeg, još iz daljine vidljivog kamenog vrha Lanževica 2003m (uspon 2:00 sata). Na vrhu odmor te uživanje u pogledima na predivne Julijske Alpe pa i dalje. Slijedi povratak istom stazom nazad do doma (silazak 1:45 sati).

Nedjelja 01.08.2021.
Buđenje u 6:30 sati, doručak i u 7:30 sati polazak na turu.
Krećemo istim putem do Bogatinskog sedla gdje ćemo ovaj puta krenuti lijevom stazom. Ubrzo dolazimo do križanja na kojem će jača grupa krenuti strmim i težim putem na Mali Bogatin 1977m dok druga grupa zaobilazi taj vrh te se, po silasku prve sastaje na slijedećem križanju. Na tom sedlu svi ćemo zajedno krenuti krušljivom ali ne preteškom stazom do vrha Mahavšček 2008m (Veliki Bogatin). Na vrhu odmor uz uživanje u pogledima na alpsku ljepotu (uspon 2:30 sati). Nakon odmora povratak na dom istom stazom ispod Malog Bogatina (silaz 2:00 sata). Na domu zasluženi odmor te silazak do našeg autobusa (1:45 sati). Polazak za Zagreb oko 18:00 sati (moguća i šetnja oko Bohinjskog jezera).

Oprema: Sa sobom ponijeti punu planinarsku opremu (gojzerice, štapovi, kape, rezervna odjeća, kabanica…).

Hrana: Obavezno ponijeti sa sobom onoliko hrane koliko vam je potrebno za cijeli dan (sendviči, konzerve, voće, energetske pločice) te obavezno uzeti minimalno 2 litre tekućine.
Mogućnost obroka u domu od 5-10 eura.

Cijena: Prijevoza autobusom ovisi o broju prijavljenih sudionika. Noćenje u domu skupna spavaonica 18,00 eura/osobi, sobe 25,00 eura/osobi, taksa i posteljina uključeni u cijenu.
Akontacija iznosi 200,00 kn.
Prijave i uplate kod vodiča utorkom od 19.00-20:00 sati u prostorijama društva ili po dogovoru s vodičem.

Važno: Molim sve zainteresirane da se što prije prijave zbog rezervacije mjesta za spavanje u domu i rezervacije autobusa. Akontacija je ujedno i rezervacija mjesta.

Potrebni dokumenti: osoba, zdravstvena i planinarska iskaznica (s uplaćenom članarinom za 2021.god.), OBAVEZNO Covid potvrda.

Vodič: Dado Ulipi – vodič A,B i D kategorije mob:099 344 0000

Svaki učesnik potvrđuje da je upoznat s uvjetima ture te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na turi, da turi pristupa na vlastitu odgovornost, da ima plaćenu članarinu HPS-a za 2021. godinu, te da će se pridržavati plana izleta, uputa i odluka vodiča. Organizator zadržava pravo izmjene programa izleta prema vremenskim uvjetima i uvjetima na terenu.