Godišnja skupština Društva

Trnjanska 5b, 10000 Zagreb – www.hpdzeljeznicar.hr

P O Z I V

NA GODIŠNJU SKUPŠTINU

Redovna godišnja skupština Hrvatskog planinarskog društva „Željezničar“, Zagreb – izborna, održat će se u 2 dijela::

• On-line (elektronička) skupština, od 02.03.2021.god (utorak) od 18.00 sati do 05.03.2021.god (petak) do 19.00 sati – samo registriranih članova HPDŽ.
  •  Fizička (osobna) skupština 05.03.2021.god (petak) u 18.00 u prostorijama Društva.- svih ostalih prisutnih članova Drušzva

DNEVNI RED

1. Izbor radnih tijela Skupštine (radnog predsjedništva, zapisničara, ovjerovitelja zapisnika)
  1. Izvješće Predsjednika Društva o radu u 2020. Godini (Izvjestitelj Z.Filipović)
  1. Izvješće Nadzornog odbora i Suda časti (Izvjestitelj Božena Kralj V. i V.Božić)
  1. Izvješće o financijskom poslovanju / Realizaciji u 2020.god (Izvjestitelj Z.Filipović)
  1. Izvješće o obilaznicama kojima upravlja Društvo i natjecanju „Gojzerica“ (Izvjestitelj D.Bajs)
  1. Diskusija po izvješćima i usvajanja istih
  1. Razrješenje dosadašnjeg predsjednika Društva, dopredsjednika, tajnika, te članova UO, NO i Suda časti
  1. Prijedlozi za novog predsjednika Društva (UO i članova) (Izvjestitelj Z.Filipović)
  1. Rasprava i usvajanje prijedloga za novog predsjednika Društva
  1. Prijedlozi novog predsjednika Društva za novog dopredsjednika, tajnika Društva, te članove UO, NO i Suda časti (Izvjestitelj novi predsjednik)
  1. Rasprava i usvajanje prijedloga za dopredsjednika, tajnika, te članove UO, NO i Suda časti
  1. Pozdravna riječ novog predsjednika Društva i predočenje Programa rada Društva u narednom periodu
  1. Razmatranje i usvajanje financijskog plana za 2021.god (Izvjestitelj Z.Filipović)
  1. Dodjela društvenih priznanja za 2020.god
  1. Razno

Zagreb, 05.02.2021. godine

Predsjednik

HPD „ŽELJEZNIČAR“

Zvonko Filipović

Sukladno epidemiološkim mjerama u cilju zaštite zdravlja od bolesti Covid-19, a temeljem zaključka Upravnog odbora HPD-a Željezničar od 20. siječnja 2021. sjednica Skupštine HPD-a Željezničar održat će se elektronički / fizički, uz autentifikaciju i glasovanje članova putem elektroničke pošte.

Sjednica Skupštine održat će se od 2. do 5. ožujka 2021., prema sljedećoj dinamici:

• do 25. veljače 2021. u 24:00 h – registriranje članova zainteresiranih za sudjelovanje u Skupštini (s njihovim e-mail adresama)
  • od 2. ožujka 2021., 18:00 h – elektronička rasprava putem Zooma o temama iz dnevnog reda
  • do 5. ožujka u 19:00 h – elektroničko / fizičko glasovanje o prijedlozima odluka po točkama dnevnog reda

REGISTRIRANJE

Članovi zainteresirani za sudjelovanje u Skupštini trebaju se prethodno prijaviti odnosno registrirati popunjavanjem obrasca na web stranici http://hpdzeljeznicar.hr/skupstina. Prijave za sudjelovanje u Skupštini primaju se do 25 veljače 2021. Nakon tog roka za sve prijavljene osobe obavit će se provjera imaju li plaćenu članarinu za 2021. godinu te će svi registrirani članovi putem elektroničke pošte dobiti izvješća i druge pisane materijale za Skupštinu, pozivnicu za raspravu o temama iz dnevnog reda te uputu o postupku glasovanja.

Članovima koji nemaju mogućnosti sudjelovanja u elektroničkoj raspravi i glasovanju, a koji to najave do navedenog roka za prijavu, omogućit će se rasprava i glasovanje 5. ožujka 2021.god u 18:00 sati u prostorijama Društva uz primjenu epidemioloških mjera.

RASPRAVA

Rasprava o temama iz dnevnog reda provest će se putem komunikacijske platforme Zoom 2. ožujka 2021., s početkom od 18:00 sati. Radi tehničke provjere poveznica za Zoom sastanak bit će aktivna od 17:00 sati. Poveznicu za raspravu dobit će svi registrirani članovi. U cilju čim kvalitetnije rasprave molimo članove da koncizno pripreme svoja pitanja i prijedloge.

GLASOVANJE

Nakon zaključenja rasprave o temama iz dnevnog reda glasovanje o predloženim odlukama provodit će se do 5. ožujka 2021., putem web stranice http://hpdzeljeznicar.hr/skupstina. U glasovanju će moći sudjelovati registrirani članovi uz autentifikaciju putem registrirane adrese elektroničke pošte. Svaki član može glasovati samo jedanput.

Glasovanje o svim točkama dnevnog reda je javno. Nakon zaključenja glasovanja svi glasovi bit će objavljeni na web stranici Društva.

Umoljavaju se članovi Društva da u što većem broju provedu elektroničku raspravu i glasovanje i da na fizičku raspravu i glasovanje 05.03.2021.god NE DOLAZE, da bismo time što je moguće više poštivali odluke Stožera civilne zaštite.