Velebit: Zečjak (1622m) i Kita (1573m), subota 01.06.2024.

Krševita primorska strana Velebita jedna je od najimpresivnijih panoramskih slika koja se može vidjeti u
našoj zemlji. Jedina mjesta gdje ceste prelaze preko Velebita su južniji oštarijski prijevoj te alanski
prijevoj na razmeđu sjevernog i srednjeg Velebita. Sa sjeverne strane su Rožanski kukovi, a s južne
strane travnati Zečjak. To je lako pristupačni vrh impresivan vidikovac, jedan od najljepših u Hrvatskoj.
Vidici koji se pružaju prema moru, s otocima Rabom i Pagom, među najdomljivijim su velebitskim
prizorima.
PLAN IZLETA: Krećemo u subotu 01.06.2024. u 6:00 sati s parkirališta iza V.Lisinskog. Stanka za kavu i silazak sa autoceste u Otočcu, vožnjom kroz Krasno i dalje 15 km makadamskom cestom stižemo do planinarske kuće Alan.
Sa hodnjom krećemo prema prijevoju Veliki Alan, dalje se uspinjemo šumom, potkraj livadom do vrha
Kite (1573m), a dalje prateći greben (malo težim terenom) stižemo na vrh Zečjaka (1622m). Nakon
većeg odmora nastavljamo grebenom preko travnatog vrška Buljma (1451m) i spuštamo se do
planinarske kuće Alan.
TEŽINA STAZE : Tehnički ne zatjevna, kondicijski srednje zahtjevna (4 sata hoda sa odmorima)
VRIJEME I MJESTO POLASKA: subota 01.06.2024. godine u 6 sati iza koncertne dvorane V. Lisinski
PRIJEVOZ: ovisi obroju prijavljenih
POVRATAK: u večernjim satima
PREHRANA: opskrba hranom i napitcima iz ruksaka (minimalno 2 l vode), mogućnost dogovora toplog
obroka u planinarskoj kući Alan
OBAVEZNI DOKUMENTI: planinarska (s plaćenom članarinom za 2024.), osobna i zdravstvena iskaznica
PRIJAVE I INFORMACIJE: kod vodiča uz akontaciju od 20€ utorkom od 19:00-20:30 sati u prostorijama
Društva ili po dogovoru
TROŠKOVI IZLETA : troškovi prijevoza ovise o broju prijavljenih sudionika, ulaznica u Nacionalni park 5€
POTREBNA OPREMA: planinarske cipele, štapovi za hodanje, zaštita od sunca, vjetra, kiše te ostala
oprema za jednodnevni izlet ovisno o vremenskim uvjetima.
VAŽNA NAPOMENA: U SLUČAJU LOŠEG VREMENA IZLET SE OTKAZUJE !!

VODIČ: Zdenko Kornet mob 091 623 0403

Svaki učesnik potvrđuje da je upoznat sa uvjetima ture te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na turi , da turi pristupa na vlastitu odgovornost, da ima plaćenu članarinu HPS-a za 2024. godinu, te da će se pridržavati plana izleta, uputa i odluka vodiča. Organizator zadržava pravo izmjene programa izleta prema uvjetima na terenu.

Prema točki 12 „Uputa o organiziranju društvenih izleta u HPD „Željezničar“ glasi

„Ako sudionik izleta ne otkaže svoje sudjelovanje na izletu do 10 dana prije izleta ili u roku koji odredi vodič, ili ne dođe na izlet, Društvo ili vodič nisu dužni vratiti iznos predujma odnosno cjelokupne uplate.

Izuzeto od navedenog, povrat uplaćenih sredstava iznimno je moguć u slučaju:

a) Kada sudionik izleta sam pronađe drugog sudionika, za izlet na kojemu ne može prisustvovati. Predloženi sudionik mora biti prihvaćen od strane vodiča izleta.

b) Ako vodič izleta ima na listi čekanja sudionika za izlet.

c) Opravdanog zdravstvenog ili osobnog razloga koji se dokazuje potrebnom dokumentacijom, koja se zajedno sa zahtjevom za povrat uplaćenih sredstava podnosi Upravnom odboru. Upravni odbor na temelju dostavljene dokumentacije i zahtjeva za povrat uplaćenih sredstava odlučuje o opravdanosti *povrata.“