14. Izlet Nepoznati Papuk – MDP 2019

Park prirode Papuk i Slavonski planinari tradicionalno obilježavaju Međunarodni dan planina,

najavljuju i pozivaju nas u nedjelju, 8. prosinca 2019., na 14. IZLET NEPOZNATI PAPUK

Nepoznato o poznatom – „četvrta lovačka” (radni naziv izleta)

Uz hodanje i druženje, upoznat ćemo prirodne i povijesne značajke kraja.

Okupljanje u Slatnskom Drenovcu do 9,30 sati kod objekta PP Papuk, odatle polazak prema Jankovcu:

Kraća tura:

vrijeme hoda oko 1:30 sata – gradina Klak, dijelom Starim drumom pa priječenje starom stazom „četvrta lovačka” do Jankovca

Duža tura:

vrijeme hoda oko 3 sata – uz potok Šumećicu, Kamenita kosa, Sokolina, Jankovac Na Jankovcu edukatvna šetnja s temom „Nepoznato o Jankovcu”. Program je informativan i podložan promjenama te dodatnim sadržajima.

Planinarski dom Jankovac i objekt  PP Papuk uz bliži okoliš sa poučnom stazom su dovoljan sadržaj i za one koji samo žele provesti cjelodnevni izlet bez prevelikih napora. Povedite ih!

Na Jankovcu skroman besplatan obrok kojeg osigurava Park prirode Papuk za najavljene sudionike!

Pečat (manifestacije), letak, vodiči izleta i dežurstvo HGSS-a su osigurani.

Planinarsku odjeću i obuću (uključivo protukišnu) obavezno ponijeti  (rezervna odjeća u vozilu).

Hrvatski planinarski savez svojim pokroviteljstvom

podupire ovu proslavu Međunarodnog dana planina

na Papuku s ovogodišnjom temom:„Planine su važne za mlade”

Polazak je u nedjelju 8.12.2019. 5:30 ili 6:00 ovisno o vrsti prijevoza ( bus ili kombi) iza Lisinskog.

Prijave i uplate akontacije od 100kn utorkom poslije sastanka u Društvu

Vodič Mladen Stanković  mob. 095 9999 216