Poziv: Izlet po Moslavačkoj gori 6. travanj 2015. – Uskršnji ponedjeljak

Upoznajte najmističnije mjesto Moslavačke gore

Polazak autobusa je 6.4.2015 u 7,00 sati iz Trnjanske ceste, iza Koncertne dvorane „Vatroslava Lisinskog“ , u pravcu Čazme, gdje bi trebali stići oko 8 sati. Tu nas čeka vodič planinarskog društva „Garjevica“ te zajedno s busom krećemo dalje 15 km do Samarice, mjesta okupljanja svih sudionika.

Domaćini nas dočekuju s pićem dobrodošlice, kuhanim vinom i namazima na kruhu.

U 9,30 se kreće na pohod. Vodiči predlažu dvije (ne zahtjevne) planinarske ture – dvosatnu i četverosatnu.

Dio puta idemo zajedno i nakon dva sata predviđen je odmor i okrijepa u Župnom dvoru u Samarici s prekrasnim vidikovcem -pogledom na najviši vrh Moslavačake gore i posjet crkvi Sv.Katarine. Na dužoj turi posjećujemo migmatitne kamene kugle, najmističnije mjesto u Moslavačkoj gori.

Po povratku, na mjestu susreta predviđen je ručak (jelo sa žlicom).

Poslije ručka nas očekuje zabavno poslijepodne, uz živu glazbu,uskrsnu veliku vatru, pečenje kobasica na vatri /gratis /, te spremanje jela od srijemuša i jaja.
Srijemuša ima u blizini u izobilju, pa ga možemo nabarati i za doma.

Prema osobnoj želji i slobodnom izboru na povratku iz Samarice prolazi se pokraj imanja Salaj gdje se može pogledati maštovita Uskrsna priča, /ulaznice 20 kuna/.

Kotizacija koju uplaćujemo Planinarskom društvu „Garjevica“ je obavezna – 40 kuna, a uključuje sve spomenute obroke.

Cijena prijevoza ovisi o broju izletnika, oko 80 kn, a kao alternativa postoji mogućnost korištenja osobnih automobila.

Prigodom prijave je obavezna uplata akontacije od 50 kn.

Uplate primaju organizatori u prostorijama društva, utorkom od 19 – 21 sat.

Organizatori:
Božena Kralj-Vrsalović, 0915905930